Sarkandaugavas radošajā kvartālā “Provodņiks” sadarbībā ar rakstnieku Rvīnu Vardi un mākslinieku Daini Rudeni ir radīti uzrakstu gleznojumi, abstrakti ironiskā formā izceļot vietas identitāti Rīgas pilsētvidē, informēja radošā kvartāla pārstāvji.

Radošais kvartāls “Provodņiks” atrodas industriālā vidē, kur vēsture satiekas ar šodienu, kas turpinās attīstīties kā jauna kultūrvieta Rīgā. Šīs vietas identitāti raksturo vērienīgā bijusī gumijas izstrādājumu rūpnīcas “Provodņik” ēka, kas kļūst jau atpazīstamāka un pieejamāka arī dažādu nozaru māksliniekiem. Līdz ar to, turpinot radoši akcentēt vietas specifiskās īpašības, pēc mākslinieka Daiņa Rudens iniciatīvas sadarbībā ar rakstnieku Rvīnu Vardi tika radīta sienu gleznojumu sērija “Provodņika oda”.

Divpadsmit uzrakstu kopums, kuru veidojuši abi mākslinieki, ir veltījums radošajam kvartālam. Iepazīstot ēku un tās vēsturi, rakstnieks Rvīns Varde radīja deviņus ironiskus un abstraktus uzrakstus, tai skaitā arī saukļus, kas šķietami liek domāt, ka ēka runā pati par sevi. Savukārt nesen atklātās “Atvērtās sienas” iniciators Dainis Rudens trafaretu tehnikā tekstiem izveidoja dizainu un papildināja “Provodņika odu” arī ar saviem tekstiem: “Nē, nu sveiki!”, “Apavus var nevilkt nost”, “Pa lielām galošām viss ir labi, bet pa mazām zandalēm jāskatās”.

Radošais kvartāls turpina atbalstīt ielu mākslas kultūras attīstību, dodot iespēju ielu māksliniekiem attīstīt zīmēšanas prasmes uz “Atvērtās sienas”.

Radošais kvartāls “Provodņiks” katru mēnesi organizē ekskursijas pa bijušo gumijas izstrādājumu rūpnīcu “Provodņik”. Interesenti ir aicināti apmeklēt vēsturisko Sarkandaugavas pērli un arī aplūkot “Provodņika odas” uzrakstu gleznojumus.

Autori: LSM.lv Kultūras redakcija