Radošajā kvartālā Provodņiks, Ganību dambī 63, Rīgā, 30. maijā līdz ar vasaras ārtelpas sezonu tiks atklāta jauna, mākslai paredzēta telpa – Provodņika Skatlogu galerija. Tā paredz pastāvīgu vietu konceptuāliem, vietai specifiskiem (site-specific) darbiem, pievēršot uzmanību sabiedrībā aktuālām tēmām, kā arī veicinot ideju apmaiņu, starpdisciplināru un eksperimentālu pieeju mākslas vidē.

“Galerija būs apskatāma industriālās ēkas teritorijā esošās, vēsturiskās monolītā dzelzsbetona kolonnās, veidojot saikni starp industriālo, kultūrvēsturisko mantojumu un mūsdienīgu tā redzējumu,” stāsta galerijas dibinātāja, kvartāla radošā direktore, arhitekte Annija Marija Silanagle.

Galerijas atklāšanā apmeklētāji tiek aicināti apskatīt Baibas Ābelītes izstādi “Kultūrslānis”.

Neviena jauna lieta šajā pasaulē nerodas bez iemesla – fiziska vai informatīva. Jebkas no zemes radīšanas brīža ir viens vienīgs turpinājums kaut kam jau pastāvošam. Šis fenomens ir attiecināms uz kultūras slāņiem. Jebkāda darbība, kura izceļ pagātnes sasniegumus un spēj tos apvienot ar mūsdienu inovācijām un redzējumu, ir pelnījusi nelielu daļu no vēsturiskās lietu secības spozmes.

Šajā nelielajā, atvēlētajā laika sprīdī centāmies rast ieskatu Rīgas apkaimē Sarkandaugavā, kuras viena no pērlēm ir kādreizējā rūpnīca “Provodņik”, transformējusies kā radošās industrijas centrs.

– izstādi komentē Baiba Ābelīte

Galerija būs apskatāma katru dienu bez darba laika teritorijas ziemeļu daļā pie ieejas A. Apmeklējums bez maksas.

 

Pasākuma rīkotājs: radošais kvartāls “Provodņiks”

Atbalstītāji: nekustamo īpašumu attīstītājs “Realto”, biedrība “Attīstībai un nākotnei”, biedrība “Plēšas”, Sadolin