Aicinām apmeklēt Industriālā mantojuma dienas 3. sezonas lekciju “Industriālā mantojuma apgūšana. Pieredzes stāsts” 26. jūnijā plkst. 19.00 – 20.30 Brūzis Manufaktūrā, ko vadīs “Lienes Griezītes studijas” vadītāja arhitekte Liene Griezīte.

Liene Griezīte ir darbojusies pie dažādiem projektiem kā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma Tehnoloģiju centra pārbūve, koka ēku rekonstrukcijas projektiem Kalnciema kvartālā, kā arī Āgenskalna tirgus. Lekcijas ietvaros paredzēts apskatīt tieši tos objektus, kuros arhitektes Lienes Griezītes darbība bijusi saistīta ar Industriālā mantojuma tēmu. Pārsvarā tās ir vecās 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma rūpnīcas.

Apgūstot šādas būves arhitekti un attīstītāji pārsvarā sastopas ar līdzīgiem jautājumiem – piesārņojums, siltumizolācija, konstruktīvā noturība. Bet kā būtiski jāuztver arī autentiskuma un pilsētbūvniecības aspekti.

Arhitekte pieskarsies tādiem objektiem kā Ģipša fabrikas 1.kārta, Aldara ielas noliktava, ražotne – muzejs “Aldaris”, ekskursiju centrs “Latvijas Balzāma” rūpnīcā un dažiem konkursu darbiem.

Lekcija norisināsies Brūzis Manufaktūra, Brīvības iela 401c. Apmeklējums ir bezmaksas.

Pasākuma rīkotāji: Latvijas Arhitektu savienība, radošais kvartāls “Provodņiks”, Brūzis Manufaktūra

Pasākuma atbalstītāji: nekustamo īpašumu attīstītājs “Realto”, biedrība “Attīstībai un nākotnei”, biedrība “Plēšas”, Latvijas Nacionālā bibliotēka