Austra Mailīša un Jāņa Saukas lekcija Rīgas Filharmonija

Aicinām apmeklēt Industriālā mantojuma dienas 3. sezonas pirmo lekciju par jauno Rīgas Filharmoniju 12. jūnijā plkst. 19:00 – 20:30 jaunā lokācijā – Brūzis Manufaktūrā, Brīvības ielā 401c.

Industriālā mantojuma dienas līdz šim norisinājušās sadarbībā starp Latvijas Arhitektu savienību un radošo kvartālu “Provodņiks”. “Šogad radošajā kvartālā uz nenoteiktu laiku netiek atļauts rīkot publiskus pasākumus iekštelpās, līdz ar to vēl jo vairāk aktuāla ir tēma par to, kā rīkoties ar dažādu veidu mantojumiem mūsdienās un dzirdēt pieredzes stāstus no radošo nozaru profesionāļiem, ” stāsta Industriālā mantojuma dienas projekta dibinātāja, idejas autore un kvartāla “Provodņiks” radošā direktore, arhitekte Annija Marija Silanagle.

Kā pirmos no dalībniekiem būs iespēja dzirdēt Mailītis Arhitekti biroja dibinātāju un arhitektu Austri Mailīti un Mark Arhitekti vadošo arhitektu Jāni Sauku ar lekciju “Rīgas Filharmonija”. Par apmeklējumu klātienes lekcijā sertificētajiem arhitektiem ir iespēja saņemt kredītpunktus. Aicinām ierasties laicīgi, lai veiktu reģistrāciju.

18:45 Ierašanās uz lekciju (reģistrācija sertificētiem arhitektiem)

19:00 Lekcija “Rīgas Filharmonija”

  1. gada 12. decembrī arhitektu biroju Mailītis Arhitekti un Mark Arhitekti darbs ieguva 1. vietu starptautiskajā Rīgas Filharmonijas metu konkursā. Jaunā Rīgas Filharmonija atradīsies Rīgas vēsturiskajā centrā, Kronvalda parkā. Tā tiks veidota, pārbūvējot esošo modernisma mantojumu – arhitektu Jura Gertmana un Valērija Kadirkova projektēto un 1981. gadā celto Rīgas Kongresu namu.

Kā cieņpilni pārveidot esošo arhitektūru, lai reizē radītu jaunas vērtības – dzīvīgu pilsētvidi, izcilu telpu mūzikai, kā arī laikmetīgu un iedvesmojošu tēlu? Austris Mailītis un Jānis Sauka aicina uz sarunu, lai stāstītu par projektu un diskutētu par izaicinājumiem, radot jauno Rīgas Filharmoniju.

Lekcija norisināsies Brūzis Manufaktūra, Brīvības iela 401c. Apmeklējums ir bezmaksas.

Pasākuma rīkotāji: Latvijas Arhitektu savienība, radošais kvartāls “Provodņiks”, Brūzis Manufaktūra

Pasākuma atbalstītāji: nekustamo īpašumu attīstītājs “Realto”, biedrība “Attīstībai un nākotnei”, biedrība “Plēšas”, Latvijas Nacionālā bibliotēka