2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 18.00 radošajā kvartālā “Provodņiks” (Ganību dambis 63, Rīga) norisināsies jau trešais ielu mākslas pasākums “ROW.VOL.3” (Riga Open Wall). Šogad sacensība norisināsies divās disciplīnās – ielu mākslā, kā arī savā starpā sacentīsies hiphopa bītmeikeri (beatmakers – mūzikas producenti). Pasākumu uzraudzīs un vadīs mākslinieks un pasākuma idejas autors Dainis Rudens kopā ar hiphopa mūziķi ansi.

Pasākuma “ROW.vol.3” sākums plkst. 12.00. Visas dienas garumā 16 grafiti un ielu mākslinieki uz Rīgā pirmās legālās sienas realizēs savu skiču zīmējumus par tēmu “Iztikas minimums”. Šogad pirmo reizi legālās sienas apgleznošanās piedalīsies arī ielu mākslinieki no Igaunijas un Lietuvas.

“Sākotnējais pasākuma mērķis bija dot iespēju ielu mākslai Rīgā dzīvot legālo dzīvi, tāpēc pirms diviem gadiem izveidojām pirmo legālo grafiti sienu, lai gan jaunajiem, gan rūdītajiem censoņiem ir kur izpausties un slīpēt savas prasmes. Šogad nolēmām ielu mākslas sacensībai pievienot arī hiphop mūzikas cīkstiņu. Ielu māksla un hiphop mūzika savstarpēji neizslēdz viena otru, bet iet roku rokā. Gribam sabiedrībai par savu veikumu stāstīt plašāk, nodrošinot sava veida pārmantojamību,” stāsta pasākuma idejas autors Dainis Rudens.

Savukārt no plkst. 13.30 norisināsies hiphopa sacensība, kurā piedalīsies 10 mūziķi un starplaikos norisināsies “open mic”, kur šī brīža aktuālie reperi un dīdžeji piedalīsies ar saviem izpildījumiem – Netīrās cilpas, Maskava, Niklāvs+Ritms, Kodeks, Guļošais pavārs.

Pasākuma noslēgumā DJ Elvi Soulsystem spēlēs subjektīvi retrospektīvu Latvijas hiphopa DJ setu, būs iespēja dzirdēt publikai līdz šim vēl nedzirdētus skaņu celiņus, kas tapuši agrīnajos 2000. gados.

“Šis ir izteikts “mākslas un prieka vārdā” pasākums, konceptuālais kodols ir ļoti ideālistisks, tāpēc ikviena apmeklētāja klātbūtne un gandarījums šajā gadījumā būs svarīgākā valūta. Pieļauju, ka daudzi šādu blokpārtiju apmeklēs pirmo reizi, bet īsumā — formāta ziņā tas ir klasisks ielas tuss, ar kādiem man personīgi asociējās “hip-hop pasākums” agrīno 2000. gadu Latvijā, kas parasti notika kādā placī vai skeitparka stūrī. ” komentē hiphopa mūziķis ansis.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.